Historie Tatra Veteran Car Clubu Kopřivnice

Tatra veteran car club Kopřivnice (dále jen TVCC Kopřivnice), vznikl 25. ledna 1969 a prvotní myšlenkou při zakládání klubu bylo sdružování majitelů a propagace značky Tatra. Ve funkci předsedy začínal Ladislav Babinec a následovali Jiří Hanousek, Ing. Bohumír Huňáček, Ing. Vladimír Švagera, krátkodobě Václav Ernst, Adolf Veřmiřovský, Vladimír Pálka a současnou prezidentkou klubu je paní Alena Čípová.

TVCC Kopřivnice má dnes cca 60 členů z celé České Republiky. Členové značku reprezentují svou účastí na mnoha akcích nejen v ČR.

Již od roku 1969 se každoročně opakuje mezinárodní Tatra veterán rallye Beskydy - Rallye Beskydy. Dříve známá jako „Jízda Beskydami”.

Významnou událostí, opakující se v periodě 10 let, je klubem pořádaná vzpomínková jízda na trase Kopřivnice – Vídeň. Ta se koná u příležitosti výročí zkonstruování kopřivnického prvního automobilu Präsident.

Každoročního tradičního setkání, vždy první víkend v září na Horní Bečvě, okr. Vsetín v rekreačním středisku RETASO spol. s r. o., se zúčastňuje věrný okruh tatrováků, ale i noví fandové, kteří značce obětují volný čas a finance.

TVCC Kopřivnice má proškolené technické komisaře, kteří provádějí testace vozidel Tatra, jak klubové, tak krajské. Ve výborné spolupráci s Technickým muzeem v Kopřivnici pro zájemce pomůžeme zajistit podklady k historickým vozům.

Tatrováci všech věkových vrstev, přijďte mezi nás! TVCC Kopřivnice

© zoubeek