MEZINÁRODNÍ VETERAN TATRA RALLYE WIEN - KOPŘIVNICE 2017

Opět po 10 letech v termínu 21.-25.6.2017 uspořádali členové TVCC Kopřivnice a přátelé klubu mezinárodní rallye Wien – Kopřivnice pro vozidla značky TATRA. Tentokrát již ke 120. výročí prvního vyrobeného automobilu na našem území, tehdy Rakouska – Uherska. Automobil Präsident v následujícím roce zvládl po vlastní ose dojet z Kopřivnice až Vídně.

Na počest tohoto jubilea a více než 120ti leté historie automobilky se v předvečer startu sešlo téměř 90 automobilů v Bratislavě, aby pak ráno společně vyrazily na společnou cestu do Vídně. U vojenskohistorického muzea čekalo na start, teď již stovky automobilů, početné publikum. Za podpory a asistence našeho velvyslance v Rakousku, Ing. Jana Sechtera a rakouského vicepremiéra a ministra spravedlnosti pana Wolfganga Brandstettera, vyrazila auta z města na Dunaji směrem do Brna.

Pobyt v Brně nezkazila účastníkům ani noční bouřka, která alespoň na chvíli zchladila rozpálený vzduch, který jinak panoval po celou dobu rallye. Odjezd z Brna byl skvěle zorganizován brněnskou Dopravní policií ČR, které patří obrovské poděkování. Tento plynulý průjezd městem za doprovodu policejních motocyklů byl pro všechny účastníky nezapomenutelný zážitek.

Po splnění úkolů a návštěvě leteckého muzea na kontrolním stanovišti ve Vyškově už všechny čekal jen cíl, polygon automobilky Tatra. Do areálu továrny se v sobotu sjelo z celé Evropy více než 150 automobilů osobních i nákladních. Majitelé vozů TATRA všech věkových skupin, kteří jsou náležitě hrdí na svůj vůz, přijeli společně oslavit toto významné výročí.

Všem, kteří absolvovali celou trasu, ale i těm, kteří nenašli dostatek času nebo odvahy na několikadenní cestu a přijeli až do Kopřivnice, patří obrovské poděkování, stejně jako všem partnerům. Ať už hlavnímu Tatra Trucks a.s. nebo dalším, jako je Technické muzeum Tatra v Kopřivnici, městu Kopřivnice, organizaci AVZO a společnosti AGROCAR s.r.o.

Na další společné setkání všech, kterým bije srdce pro značku TATRA, se těší
TVCC Kopřivnice.© zoubeek